Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij
Kod produktu: SXP100 Kod EAN: 875720001503

Datacolor SpyderX PRO - profesjonalny zestaw do kalibracji monitorów i projektorów.

739,00 zł
Dostępny w magazynie

Produkt z oficjalnej Polskiej dystrybucji, posiada 24 miesiące gwarancji

 

Bezpieczne zakupy i płatności

 

Szybka dostawa kurierem lub do paczkomatów

 

14 dni na wymianę lub zwrot produktu

Poznaj SpyderX – Kalibracja nigdy nie była szybsza, dokładniejsza i prostsza

"Spędzam wiele godzin przygotowując coś do wydruku i oczekuję, że wydruk będzie zgadzał się z tym, co widzę na ekranie, w innym przypadku, jaki byłby sens tej pracy?"

Ned Weinshenker

 

Kalibracja jest prosta

Kalibracja polega na takiej regulacji monitora, aby wyświetlał obraz o zadanych parametrach jasności, temperatury punktu bieli oraz gradacji odcieni (gamma).

Skalibrować można każdy monitor czy ekran laptopa, jednak należy pamiętać, że oprócz samej kalibracji ważna jest jakość urządzenia – czyli jego umiejętność wyświetlania określonego zakresu barw. Wszystkie wspomniane urządzenia można kalibrować programowo. Najbardziej zaawansowane monitory graficzne, takie jak seria ColorEdge EIZO mają możliwość kalibracji sprzętowej, która jest dużo dokładniejsza. W obu przypadkach proces ten jest szybki i prosty – nie wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu zarządzania kolorem.

 

Dlaczego należy kalibrować monitor?

Kalibrując monitor czujnikiem SpyderX, możesz być pewien, że to co zobaczysz na ekranie to najdokładniejsze odzwierciedlenie sfotografowanego ujęcia. Gdy rozpoczynając edycję masz świadomość, że kolory na Twoim monitorze są odwzorowane precyzyjnie, to możesz w pełni kontrolować każdy aspekt obrazu. A gdy nadejdzie czas na wydruk zobaczysz, że zgadza się z tym, co wyświetlone jest na ekranie i odzwierciedla Twoją artystyczną wizję.

 

ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA

Na bazie wieloletnich badań i doświadczeń stworzono SpyderX – urządzenia działające w oparciu o całkowicie nową, dokładniejszą metodę pomiaru kolorów. Zastosowano w nich przełomowy, oparty na soczewkach autorski mechanizm przetwarzania kolorów, który cechuje wyższa czułość na światło i który wykorzystuje bardziej zaawansowane czujniki. Użytkownicy poczują znaczną różnicę w precyzji kolorów, balansie bieli czy detalach w cieniach.

INTUICYJNE OPROGRAMOWANIE

Niezależnie, czy poszukujesz urządzenia do szybkiej kalibracji czy rozwiązania, które umożliwia szereg regulacji koniecznych do stworzenia spersonalizowanego profilu, SpyderX ma w swojej ofercie takie produkty, a ich dodatkowym atutem jest łatwa obsługa. SpyderX Pro oferuje możliwość kalibracji jednym kliknięciem lub możliwość skorzystania asystenta kalibracji, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces.

SKALIBRUJ WSZYSTKIE SWOJE MONITORY

SpyderX umożliwia kalibrację wielu laptopów i monitorów, obsługuje wyświetlacze najnowszej generacji, dzięki czemu możesz być pewien, że kolory będą zawsze wyświetlane odpowiednio, niezależnie od tego, na którym komputerze czy monitorze będziesz pracować.

PORÓWNANIE KOLORÓW PRZED I PO KALIBRACJI

Korzystając z narzędzia SpyderProof, różnicę zobaczysz na własne oczy. Zaledwie jedno kliknięcie pozwala porównać kolory monitora przed i po kalibracji oraz zobaczyć niuanse, które mają największe znaczenie. Wypróbuj tę opcję korzystając z obrazu kontrolnego Datacolor lub wyświetlając swoje własne zdjęcia.

POMIARY OŚWIETLENIA W POMIESZCZENIU

SpyderX ma wbudowany czujnik, który może mierzyć poziom oświetlenia w pomieszczeniu w ciągu dnia pracy, pozwalając dostosować jasność i kontrast obrazu do zmieniających się warunków, tak by były na idealnym poziomie. Oprogramowanie informuje o konieczności ponownej kalibracji lub czyni to w sposób automatyczny, korzystając ze spersonalizowanych profili skorelowanych z poziomem oświetlenia. SpyderX Pro ma 5 poziomów regulacji poziomu oświetlenia.

ROZBUDOWANA ANALITYKA

Ważne jest, aby wiedzieć w jaki sposób monitor zachowuje się w zadaniach, w których jakość kolorów ma krytyczne znaczenie. Narzędzie analityczne dostępne w kalibratorach serii SpyderX pozwala na lepsze zrozumienie kolorów, jasności, kontrastu, gamutu, tonów i punktu bieli Twoich monitorów.

Datacolor SpyderX PRO - kalibrator do monitorów do zaawansowanych zastosowań.

Użytkownik ma możliwość kalibracji wszystkich typów monitorów: CCFL, LED (szeroko i wąsko gamutowych), OLED, Retina Display w komputerach stacjonarnych i przenośnych. Kalibrator ma czujnik mierzący poziom oświetlenia stanowiska pracy, mający wpływ na postrzeganie kolorów przez użytkownika (zakres zaawansowany). Proces kalibracji trwa około 2 minut. Po kalibracji istnieje możliwość porównania obrazów sprzed i po kalibracji. Licencja pozwala na instalację oprogramowania na jednym stanowisku i kalibrację wielu monitorów podłączonych do niego. Oprogramowanie, za pomocą podpowiedzi, przeprowadza użytkownika w automatyczny sposób przez cały proces kalibracji.

Użytkownik ma możliwość skalibrowania monitora do 12 różnych kombinacji parametrów obrazu.

Minimalne wymagania: monitor o rozdzielczości minimum 1280 x 768, karta graficzna 24-bit, 1GB RAM, 500MB dostępnej przestrzeni dyskowej. Podczas instalacji wymagane jest połączenie internetowe w celu pobrania oprogramowania. Kalibrator jest podłanczany do komputera poprzez interfejs USB.

Zestaw zawiera: kalibrator SpyderX, link do pobrania oprogramowania, Quick Start Guide.

Wspierane systemy operacyjne:
Windows 7 32/64, Windows 8 32/64, Windows 10 32/64, Mac OS X 10.10, 10.11, 10.12, 10.13, 10.14

Gwarancja 2 lata

SXP100
35 dostępnych

Specyficzne kody

Te produkty mogą Ci się również spodobać